Een schooldag van... Alice Bakker

In deze nieuwe rubriek nemen gebruikers van Tech Campus De School jou mee in hun schooldag! Alice Bakker, schrijfster én flexwerker in De School bijt het spits af. Zij neemt ons mee in haar werkzaamheden op een doordeweekse donderdag in april.

Een doordeweekse donderdag

"Op mijn gemak wandel ik deze donderdagochtend naar De School. Het is al half tien, maar dat is niet erg, het wordt evengoed een lange dag. Vanavond leid ik Schrijfcafé In Woordenland, een maandelijkse bijeenkomst waar negen (lokale) schrijvers zich hebben aangesloten. Beginners en gevorderden, het is de mix van de groep die het waardevol maakt van elkaar feedback te ontvangen. En daar had ik vanmorgen vroeg al zin in.

Het is rustig bij de flexwerkers, we zijn met zijn vieren vandaag. De werkdag start met een kop thee en het doornemen van de mail. Op mijn gemak installeer ik me aan mijn bureau en bekijk ik wat er vandaag op de agenda staat. Ik schrijf een blog uit naam van een lokale ondernemer, zet een nieuwsbrief in elkaar voor een van mijn klanten en schrijf in opdracht een tekst over ledlampen in vakantiewoningen. Dan ga ik zitten voor een stuk fictie. Elke dag zo’n drie kwartier voor de lunch schrijf ik aan een van mijn boeken. Vandaag is dat het derde deel van de H4C-serie – werktitel ‘Zij gaat voor haar’ – dat in november in de winkel moet liggen. Ik kijk uit naar een van de medewerker van Verdel. Handig dat we in hetzelfde pand werken, want voor Hier! in de regio schrijf ik een artikel over cybercrime en ik weet toevallig dat deze medewerker informatieavonden over dit onderwerp organiseert. Die moet ik even aan de tand voelen!

Lunchen doen we met elkaar in de aula. Er staat een lekker broodje klaar en een pastasalade. Omdat het rustig is bij de flexwerkers, sluiten we ons aan bij Verdellers. Wel zo gezellig voor een lunchpraatje. Na nog een half uur fictie schrijven, mail beantwoorden en een offerte maken, buig ik me over een nieuwe opdracht voor het Schrijfcafé. Fijn als ik die morgenochtend naar de deelnemers kan mailen voor volgende maand. Op tijd ga ik naar huis om wat te eten, de ingestuurde verhalen van de deelnemers van vanavond liggen geprint klaar op mijn bureau. Straks weer terug naar De School voor een avond vol energie en inspiratie."

Wil je, net als Alice, ook werken in De School? Bekijk dan onze schoolabonnementen en word lid!